Korzystając z serwisu akceptujesz politykę cookies. Więcej na ten temat znajdziesz tutaj.
Strona główna
O FIRMIE
Oferta
Serwis
NASZE ROZWIĄZANIA
AKTUALNOŚCI
KONTAKT

Sieci handlowe, sklepy

Konstruując nasze rozwiązania dla handlu bierzemy pod uwagę przede wszystkim wyzwania jakie są stawiane przed tym segmentem rynku.

Są to m.in.:

 • Koszty, czyli drogi i czasochłonny proces obrotu gotówkowego
 • Zabezpieczenia, czyli zwiększona liczba falsyfikatów które są coraz trudniejsze do wykrycia a przed którymi trzeba się bronić
 • Bezpieczeństwo, czyli wysokie ryzyko napadów rabunkowych
 • Jakość, czyli nacisk na dostarczenie obsługi najwyższej klasy
 • Prawo, czyli umiejętność dostosowania się do dużej ilości regulacji i przepisów

Mając na względzie powyższe, przy wybieraniu urządzeń do naszej oferty kierujemy się głównie przydatnością proponowanych rozwiązań w retailu i dopasowanie ich do rzeczywistych potrzeb klienta końcowego.

Oferujemy zarówno urządzenia do obsługi banknotów jak i bilonu, oraz autorskie rozwiązania typu BTB (Box to Box) czy CSS (Centralny Skarbiec Samoobsługowy); wszystkie te rozwiązania pozwolą na reorganizację pracy, usprawnienie procesów związanych z obrotem gotówki a w efekcie na zwiększenie wydajności i oszczędności.


BTB (Box to Box) to autorskie rozwiązanie ułatwiające przygotowanie zestawów startowych dla kasjerów i skracające czynności związane z pobraniem pogotowia kasowego ja i rozliczeniem utargu. Istnieje możliwość dostosowania rozwiązania do praktycznie dowolnego sortera bilonu. Oszczędności jakie można osiągnąć dzięki redukcji liczby kaset (zamiast “własnej” kasjer pobiera losową kasetę ze skarbca) sprawiają że inwestycja zwraca się po ok. 6 miesiącach.


CSS (Centralny Skarbiec Samoobsługowy) to kompleksowe rozwiązanie składające się z oferowanych przez nas urządzeń, które - w zależności od przyjętego planu - może być w pełni samoobsługowe lub - w odniesieniu do niektórych operacji - obsługiwaneprzez upoważnionych pracowników funkcyjnych. Z rozwiązania CSS mogą korzystać różne grupy użytkowników: kasjerzy, skarbnicy, administratorzy, pracownicy CIT a także serwisanci.


Do głównych zadań CSS należą:

 •       Przygotowanie floatów i rozliczenie kasjera: w przypadku gdy w rozwiązaniu CSS zastosowano recyklery banknotów i  bilonu zasilenie kasjerów we ‘floaty’ wykonywane jest przez CSS i można zrezygnować z zamawiania floatów. Monety w zaprogramowanej strukturze są wsypywane bezpośrednio do kasetki kasjerskiej, a banknoty podawane są w pliku. Kasjerzy na zakończenie zmiany rozliczają się z całości posiadanej gotówki, wpłacając banknoty i bilon do wpłatomatu. W ciągu dnia kasjerzy mogą wykorzystywać CSS jako urządzenie do rozmiany banknotów na bilon wybierając taką operację w menu ekranowym.
 •       Uzgodnienie rozliczenia: w przypadku zintegrowania CSS z systemem POS rozliczenie kasjerów następuje w czasie rzeczywistym. Kasjer może nie znać oczekiwanej kwoty którą powinien wpłacić do maszyny. Dopiero po zakończeniu wpłacania wartości pieniężnych wynik rozliczenia zostanie mu przekazany i zarejestrowany w systemie. 
 •       Przygotowanie inkasa: Do banku odprowadzany jest cały dzienny utarg w banknotach, z wyłączeniem banknotów przeznaczonych na ‘floaty’ w dniu następnym, które są zatrzymane w magazynkach recyklingowych. Bilon wpłacony przez kasjerów podczas rozliczenia końcowego pozostaje w urządzeniu, z wyłączeniem monet, które nie są wykorzystywane do ‘floatów’  oraz monet nadmiarowych, przekraczających pojemność urządzenia. Te monety są zrzucane do kasety nadmiarowej i mogą być odebrane przez firmę CIT.   W chwili przejęcia wartości przez firmę CIT, zarówno banknoty jak i monety są zabezpieczone przed dostępem osób trzecich. Odbiór utargu może się odbywać bez udziału pracowników marketu.

W naszej ofercie dysponujemy wieloma urządzeniami, które mogą w różnych konfiguracjach tworzyć rozwiązanie CSS. Właściwa konfiguracja rozwiązania CSS wymaga uszczegółowienia kluczowych informacji takich jak pojemność recyklingowa banknotów i monet, miejsce usytuowania CSS (klasa bezpieczeństwa urządzeń, rodzaj zamków, sposób zabudowy), funkcjonalność CSS w podziale na czynności samoobsługowe lub wykonywane w inny sposób przez uprawnionych pracowników, sposób identyfikacji użytkowników czy sposób przygotowania wpłaty (spakowania banknotów i monet). 


Niezależnie od ostatecznej konfiguracji urządzeń wchodzących w skład CSS możliwa jest ich integracja z systemami POS, ERP, CIT i innymi za pomocą platformy SoftOne Intelligence. Pełni ona rolę klienta „middleware” pozwalając na monitorowanie i zarządzanie siecią CSS-ów z jednego miejsca.

Rozwiązanie to obejmuje:

 • Monitoring techniczny – pozwala na zdalne monitorowanie statusu urządzeń w czasie rzeczywistym i identyfikować ewentualne problemy eksploatacyjne.
 • Monitoring gotówki – umożliwia zdalne monitorowanie zawartości gotówki w urządzeniach w czasie rzeczywistym.
 • Konfigurację urządzeń ­– daje możliwość zdalnego zarządzania konfiguracją. Każda jej zmiana może być wprowadzana ze zdalnego stanowiska, bez konieczności interwencji na miejscu.
 • Dostęp do statystyk – umożliwia generowanie statystyk dotyczących pracy urządzeń jak i raportów z obrotu gotówki. 

W przypadku jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji.
Tel. 22 843 86 70

Bankomat sp. z o.o. sp.k.
ul. Potocka 27
01-619 Warszawa
email: info@bankomat.pl
tel.: 22 843 86 70
fax: 22 843 89 32

Copyright © 2015 Bankomat sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone.